Właściciele popierają Pochettino po finale pucharu

Właściciele popierają Pochettino po finale pucharu

Menedżer Chelsea Mauricio Pochettino twierdzi, że właściciele klubu okazali swoje wsparcie od finału Carabao Cup przeciwko Liverpoolowi.

Pochettino został skrytykowany po Tanie dziecięce koszulki piłkarskie Chelsea przegrał 1:0 w dogrywce z osłabionym Liverpoolem w niedzielę.

Powiedział, że odbył pozytywne rozmowy z partnerami Toddem Boehly i Behdadem Eghbalim.

"Pokazali swoje wsparcie, a po meczu Todd wysłał miłą wiadomość" - powiedział Pochettino.

"Przywitałem się z właścicielami, gdy zobaczyłem ich na stadionie, a potem spotkałem Behdada i porozmawialiśmy.

"Podzieliliśmy się naszymi opiniami na temat meczu i szansy, jaką straciliśmy na zdobycie trofeum, ponieważ uważam, że zagraliśmy naprawdę dobrze przez 90 minut".

Ekspert i były obrońca Anglii Gary Neville opisał Tanie koszulki piłkarskie Chelsea jako "miejsca pracy za miliardy funtów w butelkach".

W odpowiedzi na komentarze Neville'a Pochettino powiedział: "Przez trzy lub cztery lata z Jurgenem Kloppem Liverpool nie zdobył tytułu. Teraz dostali to, na co zasłużyli.

"Dla nas to ogromne osiągnięcie po ośmiu miesiącach dojść do finału.

"Wielu młodych zawodników rozegrało 90, 120 minut. Teraz wiedzą, jak to jest grać w finale i będą lepsi dzięki temu doświadczeniu".

Zapytany o swoją przyszłość w Tanie damskie koszulki piłkarskie Chelsea Pochettino powiedział: "To nie jest w moich rękach. Mamy bardzo dobre relacje z właścicielami, z dyrektorem sportowym.

"To od nich zależy, czy zaufają, czy nie. To nie jest decyzja trenera".

Pochettino powiedział, że napastnik Christopher Nkunku, który zaliczył tylko dwa występy w Premier League w tym sezonie, jest kontuzjowany.

"To dla niego trudne. Widzieliśmy go w okresie przedsezonowym - był przerażający na boisku, dopóki nie miał problemu z kolanem" - powiedział Pochettino.

"Teraz to już prawie osiem miesięcy, a nawet gdy jest zaangażowany, nie jest tym samym zawodnikiem".

Chelsea, która zajmuje 11. miejsce w tabeli - bliżej strefy spadkowej niż pierwszej czwórki - gości Leeds United na Stamford Bridge w piątej rundzie Pucharu Anglii w środę.


Comments