Manchester United szuka Dougiego Freedmana do rekrutacji

Manchester United szuka Dougiego Freedmana do rekrutacji

Tanie stroje piłkarskie Manchester United Dougie Freedman, były napastnik reprezentacji Szkocji, ma zamiar złożyć oficjalne zapytanie dyrektorowi sportowemu Crystal Palace, Dougiemu Freedmanowi.

Freedman, który odniósł sukces jako menedżer Palace przed powrotem na stanowisko dyrektora sportowego w 2017 roku, został podobno zidentyfikowany jako idealny kandydat do pracy w ramach struktury utworzonej przez Sir Jima Ratcliffe'a w United. 49-latek był powszechnie chwalony za swoją zdolność do dostrzegania nowych talentów w Championship i poza nią, i odegrał kluczową rolę w podpisaniu przez Palace kontraktów z Marc Guéhi, Eberechi Eze i Michaelem Olise.

Będzie otwarty na przejście do Tanie zestawy piłkarskie Manchester United dla dzieci, pomimo jego dobrych relacji z prezesem Palace Stevem Parishem. Rodzina Freedmana podobno nadal mieszka w okolicach Manchesteru. Nie jest jasne, czy Palace będzie domagać się odszkodowania za swojego byłego zawodnika.

United są podobno zainteresowani szybkim mianowaniem nowego trenera, ponieważ zarówno dyrektor generalny Omar Berrada, jak i dyrektor techniczny Dan Ashworth przebywają na urlopie wychowawczym. United prywatnie zaprzeczyli, że są zainteresowani Freedmanem, ale oficjalne zapytanie ma zostać złożone w ciągu najbliższych kilku dni.

Freedman, o którym mówi się również, że ściśle współpracował z największym udziałowcem Palace, Johnem Textorem, przy tworzeniu sieci Textor's Eagle Football, która obejmuje francuski klub Lyon, był mocno zaangażowany w mianowanie Olivera Glasnera na następcę Roya Hodgsona w zeszłym miesiącu i będzie poważną stratą dla Parisha. Prezes Palace zaprzeczył w listopadzie, że Tanie koszulki piłkarskie Manchester United dla dzieci skontaktował się z nim w sprawie Freedmana, ale powiedział, że "fakt, że jest łączony z takimi klubami pokazuje, że postępuje właściwie".

Freedman, który cieszył się dwoma udanymi okresami w Palace jako zawodnik i strzelił bramkę w ostatniej minucie, która zapobiegła spadkowi do League One w 2001 roku, objął stanowisko tymczasowego menedżera i uratował klub przed spadkiem w 2011 roku. Kontrowersyjnie opuścił jednak Selhurst Park na rzecz Boltonu w Premier League w następnym roku, gdy Palace walczyło o awans - decyzji tej zawsze żałował.

"Wiedziałem, że podjąłem złą decyzję na bardzo wczesnym etapie mojej kariery w Boltonie, ale była to decyzja, którą podjąłem i niestety była to zła decyzja" - mówi. "Patrząc wstecz, oczywiście nie odszedłbym, zostałbym i awansowalibyśmy, i to jest prawdopodobnie jedna z rzeczy, które mnie teraz napędzają. Aby nadrobić rozczarowującą decyzję, którą podjąłem".


Comments